Kultowa edukacja za granicąSzkoły za granicą cieszą się spora popularnością wśród polskich uczniów i studentów. Wielu z nich wierzy, że zapewnia in one wykształcenie i możliwości, na które nie mogli by liczyć we własnym kraju. Szkoły za granicą często wyposażone są w profesjonalny nowoczesny sprzęt, jak na przykład tablice interaktywne, na który polskich szkół zwyczajnie nie stać. Kwestia tego, czy lepszy sprzęt gwarantuje lepsze wykształcenie jest bardzo dyskusyjna, z pewnością jednak uatrakcyjnia on każdą lekcję czy wykład, przyciągając uwagę uczniów. Kolejną przewagą, jaką mają szkoły za granicą nad polskimi są ciekawe staże i praktyki, jakie zapewniają.


Kultowa edukacja za granicą

Foto: abcprezentacji.pl


Pozwalają one na zdobywanie doświadczenia zawodowego w dużych firmach o światowej sławie. W Polsce szanse na taki staż są bardzo mizerne. Jeśli ktoś zastanawia się nad wysłaniem dziecka do szkoły za granicą już w gimnazjum czy liceum powinien się nad tym jeszcze raz poważnie zastanowić. Na tym poziomie, jeśli szkoły za granicą odbiegają w czymś od polskich, to tylko na niekorzyść tych zagranicznych. Często słyszy się o niskim poziomie nauczania w takich szkołach i bardzo zawężonym programie. Korzyści z wyjazdu za granicę w celach naukowych można odnieść dopiero na poziomie szkoły wyższej.
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzPrezentujemy przegląd najciekawszych szkoleń i usług edukacyjnych dla pracowników jaki i kadr zarządzających. Dokształć się z najlepszymi szkoleniowcami.